Gå til innhold
< Kurs og arrangementer

Omvisning i nye Halden vannverk

De fleste av Haldens innbyggere får drikkevann fra Lille Erte vannbehandlingsanlegg, som ble åpnet i 1999. Det nye anlegget, etablert på Asak i 2021, skal levere vann til noen av disse samt være reserveløsning om noe skulle gå galt på Lille Erte. Bli med på en spennende omvisning.

Påmelding

Logg deg inn så slipper du å fylle ut skjema.

Logg inn

Personopplysninger

Loading
Vi fant ingen opplysninger om deg. Sjekk at mobilnummeret er riktig eller skriv inn opplysningene som mangler
Stemmer opplysningene? Hvis ikke, oppdater i skjema
Loading

Aktiviteter

tirsdag 06.06.2023 12:00-15:00

 




* Påkrevd felt

For å kunne oppfylle Drikkevannsforskriftens krav om leveringssikkerhet har Halden kommune bygget ut sin reservevannforsyning.

Kommunen etablerte et nytt vannbehandlingsanlegg på en kommunal tomt rett nord for gamle Asak skole, mellom Asak og Tistedalen, Anlegget vil benytter råvann fra Femsjøen, og fungerer som supplement og full reserve for dagens hovedanlegg, Lille Erte vannbehandlingsanlegg.

Bli med på en omvisning med Rune Løkkeberg, og få infomasjon om blant annet den moderne renseprosessen som vannet gjennomgår før det havner i springen og ditt vannglass. 

På grunn av lokasjonen, blir det ingen matservering på dette møtet. Det er som vanlig anledning til å ta med seg ledsager, men denne ganger er det gratis for både medlemmer og ledsagere.

Parkering er det godt om i skolegården ved nedlagte Asak skole som er nærmeste nabo.

 

Beth Th. Øvre

Beth Th. Øvre

Seniorrådgiver

Om Tryg

Tryg er Nordens nest største skadeforsikringsselskap og har en historie helt tilbake til år 1731.

Selskapet strekker seg langt for å ivareta NITO-medlemmene – svært god pris, svært gode vilkår.

Trygs livbøyer langs hele kysten og inntil vann og fjorder er et godt Tryg-kjennetegn. Tryg står også bak Natteravnene.

Bli bedre kjent med Tryg

Tryg-logo

Kursliste Østfold