Gå til innhold
< Kurs og arrangementer

Lær fra krig og krise: Slik blir du bedre på konflikthåndtering

Hvordan håndterer du konflikter? Kosovos yngste forsvarsminister noensinne mener vi kan ha noe å lære fra krigssituasjoner. Møt ham i vår stream og bli utfordret.

Påmelding

Logg deg inn så slipper du å fylle ut skjema.

Logg inn

Personopplysninger

Loading
Vi fant ingen opplysninger om deg. Sjekk at mobilnummeret er riktig eller skriv inn opplysningene som mangler
Stemmer opplysningene? Hvis ikke, oppdater i skjema
Loading

Arbeidsgiver

Loading
Vi kjenner ikke denne arbeidsgiveren, vennligst fyll inn adressen under
Loading

 




* Påkrevd felt

Vi er alle i kontakt med ulike mennesketyper hver eneste dag. Gjennom livet vil vi oppleve vanskelige situasjoner og også konfrontasjoner.

Hvordan kan vi takle konflikter bedre?

Armend Mehaj i bil.jpeg

Armend Mehaj (bildet) er tidenes yngste forsvarsminister i Kosovo. Han har også 20 års erfaring fra det norske forsvaret.

Armend har, på tross av sin unge alder, tung erfaring fra ledelse i pressede situasjoner og ledelse i ulike kulturer.

I en stream med NITO vil han fortelle om sine opplevelser fra krig og alvorlig konflikt og hvordan det kan brukes i hverdagslivet. Han mener flere av erfaringene er relevante og kan overføres til «folk flest».

Armend har deltatt i flere internasjonale operasjoner, blant annet i hjemlandet Kosovo, Afghanistan og Tsjad.

Da Armend ble innsatt som forsvarsminister, bare 40 år gammel, sa han følgende:

– Jeg vil prøve å dele det jeg mener er essensielt i norsk arbeidskultur, nemlig respekt for andres meninger og kulturer. 

Meld deg på nå. Du vil bli utfordret og få med deg råd som du kan ta med inn i hverdagen.

Medlemsfordeler

NITO-medlemmer har tilgang på markedets kanskje beste tilbud innen blant annet bank og forsikring.

Vi gir nyttig karriereveiledning og har et bredt kurstilbud som hever din kompetanse.

Se alle dine medlemsfordeler