Gå til innhold
Studenter på lesesal
< Kurs og arrangementer

Excel-kurs for studenter

Mange studenter bruker Excel daglig, men kjenner likevel behov for å vite mer. Lyst til å lære mer om de smarte mulighetene som ligger i Excel? Excel gjør jobben din mer effektiv.

Påmelding

Logg deg inn så slipper du å fylle ut skjema.

Logg inn

Personopplysninger

Loading
Vi fant ingen opplysninger om deg. Sjekk at mobilnummeret er riktig eller skriv inn opplysningene som mangler
Stemmer opplysningene? Hvis ikke, oppdater i skjema
Loading

Arbeidsgiver

Loading
Vi kjenner ikke denne arbeidsgiveren, vennligst fyll inn adressen under
Loading

 




* Påkrevd felt

Innhold i kurset

Kurset tar for seg de mest brukte funksjonene i Excel. Fokuset for kurset er å gjøre deg mer effektiv når du jobber i Excel, samtidig som kurset gjør deg bedre i stand til å forstå hvordan Excel fungerer. På denne måten vil kurset gi deg muligheten til å jobbe effektivt, samtidig som du får et bedre grunnlag til å forstå mer avanserte funksjoner i Excel.

  • Excel filen, åpning, lagring og forskjelligeversjoner
  • Oppbyggingen av en Excel-arbeidsbok
  • Betinget formatering
  • Auto utfyltelister
  • Formatering av celler
  • Forskjellen på å jobbe med tall, dato/tid og tekst
  • Referering til celler, relative referanser, absolutte referanser og navngivning
  • Bruk av tabeller
  • Filtrering og søk
  • Funksjoner med tall
  • Funksjoner med tid og dato
  • Funksjoner med tekst
  • Introduksjon til grafer og diagrammer

Forkunnskaper

Kurset er for deg som har brukt Excel før, og har en forståelse for hva Excel er og kan brukes til. Kurset er relevant for de fleste som bruker Excel, og selv om du har en del kunnskaper fra før, vil kurset gi deg en god innsikt i hvordan Excel fungerer samt en del tips og triks.

Praktisk informasjon

  • På kurset bruker vi norsk versjon av Excel 2016. Alle kursdeltakere må ta med egen datamaskin der Excel er installert. Hvis du har en versjon som ikke er på norsk, så vil det likevel være mulig å følge det meste i kurset, men vi garanterer ikke at vi kan navnet på alle funksjonene i Excel på språket du bruker.
  • Kurset varer i ca. 3 timer, inkludert pauser
  • Det serveres pizza i starten av kurset
  • Kursholder er Espen Tveitevåg

Aktuelle kurs og arrangement for NITO-studenter Hordaland