Kræsjkurs i kjemi
Stresset før eksamen i kjemi? Få en god faglig repetisjon og nytt perspektiv på pensum før siste innspurt. Det blir gjennomgang av sentrale temaer fra pensum, slik at du er godt rustet til eksamen.
Kjemiguru Alfonso Ill N. Chiu vil gi en grundig gjennomgang av sentrale temaer fra pensum og eksempler fra vanskelige oppgaver. Han gir tips til hvordan du skal takle oppgaven og viser fremgangsmåten for å komme frem til riktig svar. Dette er din sjanse til å friske opp, og sørge for at du kan det du burde før eksamen.
Husk: For å få en god karakter i kjemi, er det alltid best å gjøre oppgaver.
Tema:
- Termokjemi
- Syre, baser og buffere
- Kjemisk likevekt
- Elektrokjemi og redoks
- Gasser og hvordan du bruker ideel gas loven
- Støkiometri og hvordan du takler dem
- Atom modeller teorier og elektron konfigurasjoner
- Kjemisk bindinger(hvordan du finner ut hvilken er hva) og hvordan du bruker VSEPR
- Organisk kjemi basics
Vi gjør oppmerksom på at dette kræsjkurset er uoffisielt og har ingen tilknytning til kjemi-fagene som holdes på NTNU. NITO kjenner selvsagt ikke til innholdet i årets eksamen i dette emnet.
Praktisk
- Ta gjerne med egne spørsmål og problemstillinger for diskusjon underveis eller i pausene.
- Det vil bli enkel bevertning. Gi beskjed ved allergi eller andre mathensyn ved påmelding.
- For å kunne delta på kurset må du være studentmedlem i NITO
Bli studentmedlem i NITO
Medlemskapet koster 350 kroner for hele studieperioden, og gir deg mange medlemsfordeler.