Medlemsfordeler
Som medlem i NITO får du tilgang til en rekke fordeler.
Veggedyr kan snike seg med deg hjem i kofferten etter ferie, og før du vet ordet av det, har de tatt over soverommet. Heldigvis finnes det enkle grep du kan ta for å forebygge veggedyr.
Veggedyret var nesten utryddet i Norge. Mer reising og utfordringer med veggedyr i storbyer verden over, gjør at utbredelsen igjen har økt voldsomt.
Du bør derfor ta visse forholdsregler når du er ute og reiser.
Bruk koffert laget av hardt materiale og få skjøter, unngå koffert av stoff.
Ha kofferten mest mulig lukket når du er på reise. Ikke legg den under eller oppå hotellsengen, unngå oppbevaring på gulv om mulig.
Hold bager og klær unna hotellsenga når du er ute på reise. Sjekk også mobildeksel og PC-tastatur om du har disse i nærheten av senga. Dette er kriker og kroker som dyrene kan gjemme seg i.
Se etter ekskrementflekker i og rundt senga. Tegn på dette er små mørke prikker. Varsle hotellet om du har mistanke. Be eventuelt om nytt hotellrom.
Vask klærne umiddelbart idet du kommer hjem fra utenlandstur – gjerne på 60 grader.
Veggedyrbekjempelse er dessverre vanskelig å gjennomføre, men du kan forsøke disse tiltakene for å bli kvitt dem:
NITO Innboforsikring er blant markedets aller beste, med ekstra dekninger og ubegrenset forsikringssum til medlemspris – en bestselger blant medlemmene våre. Den gjelder på din folkeregistrerte adresse.
Veggedyr i boligen er ikke farlig. Likevel sees det på som et skadedyr fordi det kan oppleves som sjenerende og ubehagelig for mange.
Veggedyr suger blod, og kan gi kløe og irritasjon hos noen. Men de er ikke påvist å være farlige for oss mennesker. Likevel kan det for enkelte være en stor psykisk belastning å leve med veggedyr i hjemmet.
Har du ikke klart å bli kvitt veggedyrene på egen hånd er det lurt å kontakte et skadedyrfirma for å få løst problemet.
NITOs forsikringssenter kan ta en gratis gjennomgang av dine forsikringer og gi gode råd for å sikre at du er dekket på beste måte.
Som medlem i NITO får du tilgang til en rekke fordeler.