Kasper S. Karlsen sående foran en mosevegg på NMBU campus

Fikk a-ha-opplevelse før eksamen

Da MATH121 erstattet Kalkulus 1, sto Kasper S. Karlsen og resten av studentene uten gamle eksamenssett og gode forklaringer på nett. 

For å få oversikt og trygghet i faget meldte han seg på NITOs kræsjkurs – og der fant han både struktur, forståelige forklaringer og en foreleser med full kontroll.

Kasper S. Karlsen går 2. klasse Indøk ved NMBU, men startet egentlig studielivet et annet sted.

Etter ett år som dataingeniørstudent ved NTNU, kjente han at det ble i overkant mye programmering og for lite overordnet perspektiv.

Valget falt derfor på Indøk ved NMBU, noe han i dag er veldig fornøyd med.

Kræsjkurset er en investering som gir stor gevinst

I en hektisk eksamensperiode kan det føles stressende å sette av flere timer til et kurs. Kasper mener at gevinsten fra kræsjkurs er så stor at det bør prioriteres.

– Kræsjkurs er absolutt verdt å melde seg på. Det kan virke litt stress å dra på kurs midt i eksamensperioden, men det er snakk om fire timer, som oftest en ettermiddag hvor du egentlig har litt ledig plass, forteller Kasper.

Mer enn pensum: Folk, prat og mat

- Det at vi fikk mat underveis gjør jo at du egentlig ikke bruker så mye ekstra tid. Den tiden hadde du jo uansett brukt på å lage mat. Samtidig er det super lærerikt, og et digg avbrekk fra å sitte alene. Du møter andre, prater litt, stiller spørsmål. Det tror jeg er veldig sunt midt i eksamensperioden, poengterer Kasper.

Kursholder på samme nivå gir bedre forståelse

Selve kurset opplevde Kasper som både strukturert og avslappet.

Tempoet var ikke for høyt, og det var satt av tid til pauser og spørsmål. Det ga rom for å faktisk fordøye stoffet som ble presentert.

– Foreleseren var veldig flink, selv om han ikke var noen «ordentlig» foreleser. Han klarte å svare på spørsmålene han fikk der og da, og det gjorde kurset veldig nyttig, sier Kasper.

- Samtidig så var ikke kurset superintenst. Det var god tid, bra stemning, lange pauser, og vi fikk mulighet til å stille spørsmål, om det var noe vi lurte på, forteller Kasper.

  • Har du mulighet til å bli med på kræsjkurs, meld deg på. Du får faglig påfyll, bedre forståelse og kjenner deg mindre alene i innspurten. Det gjør eksamensperioden litt mindre tung.

Kasper S Karlsen

Sjekk når neste kræsjkurs arrangeres for ditt fag – og meld deg på i dag.

Del på Facebook LinkedIn Instagram