Julemiddag med NITO-pensjonistene

Julemiddag for NITO-pensjonistene i Innlandet

Julesjokolade og godteri som ligger strødd rundt på et brunt bord. Getty Images

Pensjonistutvalget inviterer til middag og hyggelig førjulsstemning på Løten. Det serveres tradisjonell julemat og Thor Gotaas står for underholdningen.

Julesjokolade og godteri som ligger strødd rundt på et brunt bord. Getty Images

Påmelding

Julemiddag for NITO-pensjonistene i Innlandet

Sosial samling med mat og underholdning

Pensjonistutvalget i Innlandet øst inviterer til en felles julemiddag med underholdning i forkant av serveringen. Til julemat blir det servert lutefisk med tilbehør eller juletallerken. Registrer hvilken mat du ønsker under påmeldingen. Etterpå blir det servert dessert og kaffe.

I forkant av middagen vil forfatter, folklorist og folkeminnegransker Thor Gotaas holde et foredrag om Loffernes historie i Innlandet. I 1930-årene gikk tusenvis av nordmenn på loffen. De var landstrykere, tok strøjobber og solgte kramvarer. Mange vandret også i Hedmark, og de siste var her helt til 1980-tallet.

Thor Gotaas

Thor Gotaas. Kreditering: Anno Norsk Skogmuseum, Bård Løken

Thor Gotaas er en norsk forfatter og folkeminnegransker. Han er en usedvanlig produktiv formidler av norsk kulturhistoriske bøker, med over 50 bøker med temaer som idrettshelter, utedo til samfunnets outsidere. Han har lokal tilknytning til Innlandet da han er oppvokst i Elverum og Brumunddal.

Program

13:00
Registrering
13:15
Foredrag
Thor Gotaas holder foredraget På Loffen
14:15
Spørsmål og tilbakemeldinger til foredraget
14:30
Middag
17:00
Takk for nå, og vel hjem

Praktisk informasjon

  • Drikke til maten betales av hver enkelt på stedet
  • Faktura på maten sendes ut fra NITO i etter arrangementet
  • Det er 60 plasser, så meld deg gjerne på i dag for å sikre deg deltakelse
  • Ta gjerne med deg ledsager (feks partner/kone/mann/bekjent)
  • Det er bindende påmelding

Ragnhild Ryvænge Gjeset

Rådgiver NITO Innlandet øst